Zdobenie gélových nechtov

Gélové nechty predstavujú moderný spôsob ako upraviť vaše ruky do okúzľujúcej podoby. Pri využití technických možnosti dnešnej doby môže mať krásne nechty každá dáma a to vo veľmi krátkom čase. Kvalitné a dobre nasadené gélové nechty sú navyše odolné voči bežnému mechanickému poškodeniu, majú pomerne dlhú životnosť, vyzerajú prirodzene a sú zdravotne nezávadné.

Zdobenie gélových nechtov

Gélové nechty sú vhodné pre ženy všetkých vekových kategórii. Správne zvolený tvar nechtov môže zmeniť tvar ruky, predĺžiť prsty. Nechty sa môžu zdobiť podľa ročného obdobia alebo podľa udalostí.

Rady a typy

S gélovými nechtami sa spájajú aj určité riziká. Tak ako aj vlastné nechty, aj tie gélové sa môžu pri náraze zlomiť alebo prasknúť. Ponúkame vám niekoľko rád a typov pre starostlivosť o gélové nechty.

Dĺžka gélových nechtov je individuálna, záleží len na vás, akú si zvolíte. Pri voľbe dĺžky prihliadajte na vaše povolanie. Gélové nechty sa odporúčajú ak sa prirodzený necht láme, štiepi či nedokáže dorásť. Gélové nechty pomáhajú spevniť slabé a lámavé prirodzené nechty. Gélový necht rastie spolu s prirodzeným, preto sa musí po 2-4 týždňoch doplniť.

 

Dámy do 30 rokov si najčastejšie vyberajú francúzsku modeláž nechtov s rôznym zdobením. Dámy staršie volia jemné pastelové tóny. Najpopulárnejším tvarom nechtov sú rovné špičky, ale niektoré dámy volia aj nechty so špičkou zaguľatenou. Správne zvolený tvar nechtov môže zmeniť tvar ruky, predĺžiť prsty.

Čo sa týka zdobenia gélových nechtov, najväčší záujem je o kvetinové vzory. Nechty sa môžu zdobiť podľa ročného obdobia, podľa udalostí (ples, svadba, stužková). Zaujímavo vyzerá tzv. 3D efekt, kedy napr. kytička v nanesenom géle akoby plávala. Pri zdobení nechtov sa najčastejšie používajú rôzne trblietavé kamienky,nálepkyštrasyfarebné gély a laky.

Aj zdobenie nechtov podlieha aktuálnym trendom, avšak dôležité je, aby vám zvolený motív slušil, aby typovo sedel k vašej osobnosti. Pri zdobení je treba prihliadať aj na vaše postavenie a povolanie, nie vždy je vhodné nápadité zdobenie.

neuvedeno zdravi-krasa-a-zivot