Gélové nechty postup

Modeláž gélových nechtov je najobľúbenejšiou a najvyhľadávanejšiou metódou. Gélové nechty sú veľmi užitočné a praktické. Výhodou gélových nechtov je aj spevnenie vlastných nechtov. 

Postup vyhotovenia gélových nechtov by mal byť priložený v každej sade na gélové nechty.

Necht zastrihnite na najkratšiu dĺžku, ktorú bežne nosíte. Zoberte drievko, ktoré je súčasťou sady a pomocou neho zatlačajte kožtičku okolo nechtu. Kožtičku okolo nechta nikdy nestrihajte. Narastie vám ešte väčšia.

 

Následuje nechtová úprava povrchu. Pilníkom a potom leštičkou zdrsnite povrch nechtu. Zdrsnenie sa robí pre odmastenie nechtu. Vyberte si z typov nechtov veľkosť typu, na ktorý nanesiete lepidlo a nalepte ho na necht smerom od okraja nechta. Vznikne vám prebytočné lepidlo, ktoré odstráňte tampónom. Prechod medzi nechtom a typom pilujte do stratena.

Presným cvaknutím odstráňte prebytočný necht gilotínou na umelé nechty. Na prechod naneste Primer, ktorý je dôležitý pre priľnavosť gélu. Začnite nanášať gél až ku od stredu nechtu ku kožtičke a koncu nechta. Potom necht vložte do UV lampy na 120  sekúnd. Nasleduje druhá vrstva gélu, ktorú opäť nanesiete na stred nechta a postupne rozotierajte do strán, ku okrajom nechta. Opakovane vkladajte do UV lampy.Takýmto spôsobom si urobte všetky nechty. Keď ich máte spravené, potom vložte všetky nechty naraz do UV lampy na dve minúty. Po druhej vstve gélu nasleduje zdobenie nechtov a potom tretia posledná vrstva gélu.

Nechty dôsledne poutierajte namočeným tampónom v odstraňovači. Keď je potrebné zapilujte nechty do požadovaného tvaru.                                                                                                   Naneste gél Glass alebo gél Milk v tenkej vrstve na každý necht. Vkladajte postupne prst po prste do lampy, potom opatrne zotrite výlučky a modeláž máte hotovú. Vysoký lesk docielite nanesením tenkej vrstvy gélu Finish. Nechty ešte raz vložte do lampy. Po ukončení modeláže nechty je potrebné ošetriť olejčekom - olejovou výživou. 

neuvedeno zdravi-krasa-a-zivot